Published: 12 listopada 2020

Sport i dieta – jak skutecznie zrzucić kilogramy?

Czy sam sport pomoże zrzucić niepotrzebne kilogramy? Czy w połączeniu z dietą będą lepsze rezultaty?

W internecie jest pełno poradników dotyczących zrzucania kilogramów i domorosłych ekspertów. Niektórzy napiszą, że sam sport to dobra metoda na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Inni powiedzą, że w internecie znajdziesz skuteczne diety, dzięki którym osiągniesz swój cel. Niestety prawda jest trochę bardziej złożona i nie znajdziesz jej u anonima z internetu.

Szukanie tego na własną rękę w internecie to pierwszy krok do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Ponieważ zdajesz sobie sprawę z tego, że nie wszystko można osiągnąć bez pomocy. Jednak z drugiej strony możesz trafić na poradę, która Tobie nie pomoże, a może nawet zaszkodzić. Dlatego nie znajdziesz u nas "ekspresowych" rad jak zrzucić 5 kilo w tydzień.

Odpowiednia dieta

Aby schudnąć, potrzebna jest wiedza na temat tego, jak działa nasz organizm i czego potrzebuje do funkcjonowania. Oczywiście można to maksymalnie uprościć i powiedzieć "deficyt kaloryczny" lecz samo ograniczanie kalorii nie oddaje pełni tego zagadnienia. Aby dieta była skuteczna i bezpieczna musi zapewnić Twojemu ciału nie tylko odpowiednią ilość kalorii. Musi uzupełniać zapotrzebowanie na witaminy, minerały, tłuszcze, inne elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poza tym musi być dostosowana do Twojego stylu życia. Jeśli jesteś aktywna fizycznie to musisz spożywać więcej kalorii od osoby która (pomimo tej samej płci, wagi i wzrostu) większą część dnia spędza siedząc.

Sport

Jak już masz dietę, która jest dobrana do Twojego organizmu to dobrze zacząć też dbać o swoją kondycję fizyczną. Jest to wskazane, ponieważ nie tylko sprawi, że szybciej stracisz wagę, ale i poprawi Twoje samopoczucie i odporność. Jednak zanim pójdziesz na siłownię lub zaczniesz biegać dobrze jest dowiedzieć się jakie treningi będą dla Ciebie odpowiednie i jak je przeprowadzać. Pamiętaj, źle wykonane ćwiczenie nie da odpowiednich efektów i może Ci zaszkodzić. Dlatego warto zacząć ćwiczyć pod okiem trenera, ponieważ on przygotuje Ci trening i nauczy poszczególnych ćwiczeń, tak abyś w 100% wykorzystała ich potencjał i jednocześnie nie zrobiła sobie krzywdy. Nie zapomnij tylko tego powiedzieć dla swojego dietetyka! Ponieważ wraz ze zmianą aktywności zmieni się również Twoje zapotrzebowanie kaloryczne!

Dietetyk w Białymstoku - Akademia Aktywnego Życia

Jako poradnia dietetyczna współpracujemy z trenerami i fizjoterapeutami, aby pomóc naszym pacjentom osiągnąć ich cele. Właśnie mając to na myśli stworzyliśmy pakiety BeFit i Pakiet Fit & Healthy. Jeśli jesteś z Białegostoku, nasi trenerzy osobiście pomogą podczas treningów. Jeśli jesteś spoza Białegostoku to dietetyka online i konsultacje z trenerami też wchodzą w grę. Jak przebiega współpraca z nami?

Wywiad żywieniowy i wywiad z trenerem personalnym

Składa się on z ankiety wypełnianej online oraz z konsultacji z trenerem. W ankiecie są pytania na temat Twoich dotychczasowych zwyczajów żywieniowych, co możesz jeść i czy masz jakieś przeciw wskazania. Wywiad z trenerem jest po to aby poznać Twoją historię aktywności fizycznej, omówienie przebytych urazów i kontuzji oraz określenie celu, który chcesz osiągnąć.

Dieta i sport

Następnie przechodzimy już do głównej części, czyli stworzenia jadłospisu oraz opracowania planu treningowego i rozpoczęcia ćwiczeń. Zajęcia z trenerem odbywają się w CrossBox N50 w Białymstoku. Tam trener pokarze jak poprawnie wykonywać wszystkie ćwiczenia i będzie poprawiać Twoje błędy, jeśli jakieś będą.

Umów się na wizytę

Akademia Aktywnego Życia Zaprasza
UMÓW SPOTKANIE

Patronat honorowy

podlasie
cart